Netgrip

Yeni Nesil Tenis

Netgrip Nedir ?

Tenis sporunda raketi doğru kavramak oldukça önemlidir.Peki raketi doğru kavradığımızda bizlere ne artısı olacak diye sorarsak? Gerçekleştirmek istediğiniz vuruş topspin, flat, slice, drop shot, drive vole yada vole de raketin doğru açıda olması gerekmekte ve bu doğru açılar ise etkili vuruşu doğru orantıda etkilemektedir.Tamda bu noktada Netgrip Sizlere net bir çözüm üretmiş olucaktır.

Hangi Vuruşlar ve Kimler İçin Tasarlandı ?

Netgrip forehand ,backhand, servis, vole, tek el backhand, çift el backhand yani kısaca her vuruş için tasarlanmıştır.Ayarlanılabilir cırt bölümü ile her boyda ve ölçüdeki raketlerde kullanılabilir.Çocuk ve Yetişkin tenisçiler yeni başlayan , orta seviye ve ileri seviyediki raket tutuşunda problem yaşayan her sporcu netgrip kullanabilir.

Netgrip Nasıl Kullanılır ?

Yandaki görselde raket sapının çokgen biçimdeki sapının aslında tutuşlarımız için doğru kavramaya yardımcı olduğu ve her boğumun bir isimle adlandırılması vardır.Bu boğumlar vuruş stillerinizi dogrudan etkilemektedir.Başlıca raket tutuş teknikleri

-Continantal - Servis ve volede kullandığımız tutuş.

-Eastern - Modern teniste en aktif tutuş ve topspin vuruşları kolaylıkla yapılabilir.

-Semi western - Etkili spinli toplar gönderebilirsiniz.

-Western -Etkili spin oyunu oynuyabilir fakat zor bir tutuştur.

-Çift El Backhand Tutuşu dur.

Doğru raket tutuşları için  oktenis.com/netgrip/raket-tutuslari/ tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz

Görselde de görüldüğü üzere işaret parmağınızın eklem bölgesi tutmak istediginiz tutuş bölgesine denk gelmelidir.Örneğin eastern forehand tutmak isteyen bir sporcu raketi kavrarken raket boğumlarının 3. bölgesinden tutuşu gerçekleştirmeli

Önemli Not; Netgrip kullanımında tutmak istediğiniz tutuşun boğu bölgesinin bir altına monte edilmelidir.Örneğin Servis çalışması yapan bir sporcu continantal tutuş yapması gerekmekte ve raket boğum yerinin 2. bölgesinden kavramalı , Netgrip raket boğum bölgesinin 3. bölümüne takılarak doğru tutuş gerçekleşmiş olur.