Elcik Nedir?

Yeni Nesil Tenis

Elcik Nedir?

Tenise yeni başlıyan ve orta seviye oyuncuların forehand - backhand vuruşlarında yaptıkları teknik hataları en az seviyeye indirip , öğrenim sürelirini kısaltmayı hedefleyen tenis sporuna özgü materyaldir.

Hangi İhtiyaçtan Dolayı Elcik Tasarlandı ?

Tenise yeni başlıyan ve orta seviye kursiyerlerin ( özellikle yetişkinlerin ) teknik öğretileri  uygulama aşamasında olması gerektiği gibi yapamadığı görülmüştür , aynı hatanın birden fazla tekrarlanması sonucu yanlış tutuş tekniği alışknalığı edinmiştir.İlerliyen seviyede bu aşamada edinilen alışkanlığın düzeltilmesi oldukça zordur. İşte tamda bu noktada doğru  vuruş tekniğini alışkanlık haline getirebilmeye yardımcı olan materyal Elçik fikri ortaya çıkmıştır.

En Doğru Tutuş ve Vuruş Tekniği Elcik Metodu mudur?

Her antrenörün kendine özgü bir öğretim metodu  vardır. Elcik kullanarak hedefimiz  düz vuruşlar yaparak topun dışarı gıtmesı ve topun fileye takılmasını engellemektir . Elcik daıeresel vurus yaptıgınız ıcın topa spın vermenızı kolaylastırır .Özetle tenis top oyunda kaldığı süre dahılınde keyıflıdır

Elcik Hakkında Önemli Bilgi ;

Türk Patent Enstitüsü tarafından  2016 09349 numara ile  elcik  tescil edilmiştir.Üretim ve dağıtım hakkı tarafımıza aittir. İzinsiz kopyalanması ve ticari maksatla satışa sunulması dahilinde yasal işlem uygulanır.