Elcik Keşfet

Yeni Nesil Tenis

Yeni Başlıyan Çocuklar

Topsuz hareketin tekrarı oldukça önemlidir , yandan top besliyerek raketini yukarı çekmesiyle ilgili uyarılarda bulunmalı ve topun döndüğü yani spin aldığına dikkat edilmelidir.

Yeni Başlıyan Yetişkinler

Kontrollü başlamalı 10-20 tekrardan sonra vuruş alışkanlığı kazandım demeyip hareketin temelinde yatan topa spin verme ve tüm vücudu kullanarak vuruşun yapılmasına dıkkat edilmelidir.

Orta Seviye Çocuklar

Edinilmiş alışkanlıklardan vazgeçmek çocuklar için daha kolaydır. Doğru vuruş tekniğinin kolaylığını ve başarma duygusunu kazandıktan sonra mental olarak yanlış tutuş tekniğinden vazgeçecektir.

Orta Seviye Yetişkinler

Elcik kullanmaya başladığınızda grip tutuşunuzun bozulmadığına dikkat etmeli ve bu şekilde de vurabiliyorum dememelisiniz .Gelişime açık olmayı unutmayınız.

Antrenörlere Sağladığı Kolaylıklar

Ders süresi dahilinde yanlış yapılan forehand -backhand vuruşlarından dolayı tekrar başa dönmesi ve zaman kayıplarının önüne geçer.Antrenörün aktarmak istediği taktik ve teknik konuların max. seviye ve verim almasını kolaylaştırır.Elcik kursiyere pozitif katkı sağlayacağı için ders sıkıcı ve iş olmaktan çıkıp keyifli ve spor dolu bir aktivite haline dönüşür.